Dieta Na Hubnutí .cz -> Ovocná dieta

Ovocná dieta – 4 rady pro úspěch s ovocnou dietou:

V tomto článku se dozvíte:

  1. Jak dietu dodržovat?
  2. Jak dlouho ovocnou dietu držet, aby Vám nepoškodila zdraví?
  3. Co když ji budu držet dlouhodobě?
  4. Proč někteří lidé nezhubnou, i když pravidelně cvičí a hlídají si kalorie?

Ovocná dieta patří mezi ty diety, které jsou oblíbené u slavných lidí a modelek. Jaký užitek nám může přinést, pokud se budeme nějakou dobu stravovat pouze ovocem?

1) Jak přesně dieta vypadá?

Ovocná dieta je poměrně jednoduchá a spočívá v tom, že po dobu jejího trvání se jí jen ovoce – některé rozumnější varianty povolují i určité množství mléčných produktů.

Je známa celá řada variant. Existují diety, při kterých je povolena konzumace pouze jednoho druhu ovoce (např. ananasová dieta, melounová dieta, jablečná dieta). Klasická ovocná dieta se však skládá z více druhů ovoce, což je také mnohem rozumnější kvůli vyváženějšímu příjmu živin, vitamínů a podobně.

Pro účely hubnutí jsou výborné kupříkladu jablka, jahody, třešně či meloun. Často se také doporučuje jíst tropické plody jako ananas, banán či kiwi. Tyto druhy ovoce jsou ale bohaté na větší množství cukrů, což vám může rozhodit hladinu cukru v krvi. Ovoce jako ananas navíc nemůžeme naprosto doporučit k samostatné konzumaci, a to především osobám, které trpí nějakou poruchou trávicího ústrojí.

Účinky tohoto tropického ovoce jsou při dietách již mnoho let přeceňovány – proto se nic nestane, pokud ananas ze svého jídelníčku vynecháte a namísto něj si dopřejete některé z výše uvedených plodů z našich zeměpisných šířek.

Ovocná dieta sice dovoluje konzumovat ovoce zcela v neomezeném množství. Přesto ke snížení tělesné váhy dojde, a to díky celkovému snížení energetického příjmu.

2) Jak dlouho může ovocná dieta trvat, aniž by došlo k poškození zdraví?

Ovocná dieta přináší rychlé výsledky během krátké doby. Navíc může být prospěšná pro celkovou očistu organismu. Mějte však na paměti, že ji můžete držet pouze 1-3 dny.

3) Rizika a negativa ovocné diety

Ovocná dieta je opravdu lepší jako detoxikační kúra, která trvá nejlépe nanejvýš jeden den. Jako dlouhodobější dietní program se ale uplatňuje mnohem hůře… Ptáte se proč?

Úbytek tělesné hmotnosti je totiž způsoben především ztrátou vody a svalové hmoty. Po skončení této diety navíc téměř vždy dojde k nechvalně známému jojo-efektu. Dodržování diety vám rovněž zpomalí látkovou výměnu v těle, což je pro hubnutí nežádoucí.

Opravdu nebezpečná bude ovocná dieta v případě, že se ji rozhodnete držet dlouhodoběji.

Váš organismus bude po dobu diety přijímat prakticky výhradně sacharidy, a to nejvíce jednoduché cukry. Dojde tedy k zásadnímu nedostatku bílkovin a tuků. Navíc vás může při takové dietě trápit ukrutný hlad. Ztratí se rovněž pestrost stravy a jejích chutí.

Díky nízkému příjmu živin (především bílkovin) dojde k velkému úbytku svalovin. Navíc může dojít k poruchám trávení a problémům s trávicím ústrojím.

4) Proč někteří lidé nezhubnou, i když pravidelně cvičí a hlídají si kalorie?

Nadváha je totiž zdravotní problém jako každý jiný – a jediné jisté řešení na zdravotní problém je navštívit specialistu, který Vám může poskytnout individuální a profesionální pomoc.

Pokud by se lidé s angínou léčili pomocí obecných rad z časopisu, také by se jich moc nevyléčilo.

Jak probíhá hubnutí s pomocí specialisty a proč bývá často úspěšnější? Klikněte na ikonu níže a dozvíte se: